04.02.2024
Sektor B3 cup 2024

Slovácko - Slavia 1:3, dva góly dal Jurečka, rozhodl ten z dálky po chybě Heči

31.03.2024, neděle, 14:30

První gól z nádherné střely, druhý z velké dálky po chybě brankáře, třetí z penalty. Slávističtí fotbalisté si smlsli na svém oblíbeném soupeři, v 26. kole vyhráli na Slovácku 3:1 a minimálně do nedělního večera jsou v čele tabulky.

Dva góly dal Jurečka, jenž před přestupem do Slavie působil právě ve Slovácku. Jeho branka těsně před přestávkou zápas zlomila: za stavu 1:1 napřáhl z dobrých třiceti metrů, rána nešla vysoko, ale gólman Heča chyboval: zaspal, pozdě se odrazil a rukama máchl do prázdna.

Když krátce po půli Jurečka po Hečově faulu na Wallema proměnil svou šestou penaltu v ligové sezoně, bylo hotovo.

Slavia vedla od 29. minuty po krásně střele Provoda, jemuž mu míč ideálně do kroku a on ho parádně trefil ke vzdálenější tyči. Domácí Slovácko o deset minut později vyrovnalo, když se z dorážky prosadil Vecheta. Ale víc neukázalo.

Slavia soupeře porazila podeváté z posledních deseti zápasů, jeden duel skončil remízou.