04.02.2024
Sektor B3 cup 2024

Boleslav - Slovácko 1:1, dělba bodů v boji o záchranu. Hosty spasil Zajíc

17.03.2018, sobota, 18:05

Fotbalisté Mladé Boleslavi neudrželi na domácím hřišti vedení nad Slováckem, konkurentem v boji o záchranu, a v 21. kole první ligy s ním remizovali 1:1. Na vedoucí trefu domácího Nikolaje Komličenka odpověděl ve druhém poločase svým osmým gólem sezony Tomáš Zajíc.

Oba celky zůstaly v přímém ohrožení sestupu. Slovácko má náskok jediného bodu na předposlední Brno, Boleslav má pouze o bod více. Zároveň potvrdila roli nejhoršího týmu v domácím prostředí, kde v ligové sezoně získala teprve osmý bod.

V mrazivém odpoledni začali aktivněji hosté, ovšem Havlík a ani Sadílek gólmana Polačka nepřekonali. Ve 20. minutě na druhé straně hřiště minul o dva metry levou tyč branky Komličenko a o devět minut později rozvlnil stejný hráč pouze boční síť Hečovy branky. Tři minuty poté už ale Komličenko udeřil. Ruský útočník dostal míč za vysunutou obranu a střelou mezi nohy gólmana z úhlu otevřel skóre.

Druhá půle se z velké části odehrávala ve středu pole. V 70. minutě Kateřiňák netrefil branku hostů a o dvě minuty později tvrdou ranou z dálky minul Machalík. Z další šance se už ale Slovácko radovalo. K míči se v 74. minutě dostal Zajíc, který o levou tyč Polačkovy branky vyrovnal na 1:1.

Hosty gól zvedl a v 79. minutě mohli po nedorozumění mezi domácími obránci vést, ale situaci zvládl brankář Polaček. A když se neprosadil na jedné straně Kateřiňák, ani na druhé nadvakrát hostující Rezek a následně ani domácí Konaté, skončilo utkání remízou. Slovácko uhrálo nerozhodný výsledek už poosmé v ligové sezoně, což je nejvíce z celé soutěže.