5
fanoušků

Juniorka podlehla předposlednímu Zábřehu 0:1

16.09.2007, neděle, 23:07
znak.jpg lovácká juniorka po tristním výkonu podlehla předposlednímu celku MSFL 0:1 po brance Laštůvky z 31. minuty.

První čtvrthodina hry přinesla hru plnou osobních soubojů ve středu hřiště po kterých ale téměř pokaždé odevzdal vítěz souboje míč po nepřesnosti soupeři. Vyjímkou byly průniky Perůtky a Ondřejky po levé straně, které ale domácí nedokázali zužitkovat.

Ve dvacáté minutě se dvakrát pokusil vystřelit hostující Novák, ani přímý kop, který vyrazila zeď, ani následný pokus z dorážky ale Bolka v brance domácích neohrozily. Poté se mohl dvakrát prosadit Sloboda, jeho zakončení bylo nejprve nepřesné, poté jeho střelu zblokovali hostující zadáci.

Když už se zdálo, že Slovácko získalo územní převahu a je jen otázkou času, kdy se konečně prosadí, přišel ojedinělý brejk hostí. Laštůvka dostal míč, prošel domácí obranou, uvolnil se a z hranice šestnáctky za pomoci levé tyče Bolkovy branky poslal hosty do vedení.

Po inkasované brance domácí zkoušeli vyrovnat, vlastními chybami v rozehrávce se ale připravovali o možné příležitosti. Nejblíže vyrovnání v první půli byl Ondřejka, jehož hlavičku ale připravený hostující brankář chytil. V samém závěru domácí nic nevytěžili ani z několika rohových kopů, ani z průniku Slobody, a tak do kabin odcházeli spokojenější hostující hráči.

Kdekdo by čekal, že se domácí po poločase na svého soupeře vrhnou - opak byl ale pravdou. Trenér domácích sice provedl několik změn v sestavě - Vrba se ze zálohy stáhl do obrany, Pacl se naopak vysunul z obrany do středu zálohy a místo Ondřejky přišel Drápala, hra domácích tím ale spíše utrpěla. Chyběly drzé průniky Ondřejky a Sloboda se vytratil kamsi do ztracena. Ne, že by hosté hráli nějak závratně dobře, ale Slovácko nedokázalo využít ani svých standardních předností, ani se nepoučilo z první půle a pokračovalo dál v nepřesnosech a zbrklosti. Dovolím si tvrdit, že Slovácko, které ve středu porazilo Uničov by si s hosty hravě poradilo.

V druhé půli se ani domácí, ani hosté nedokázali z šedi podprůměru dostat a to, co předváděly oba týmy na trávníku se nedá fotbalem rozhodně nazvat. Ještěže se na Bělince dnes nevybíralo vstupné, protože jinak by asi většina z nich žádala jeho vrácení. O zábavu se starala skupinka hostujících fanoušků, která po celý zápas skandovala a povzbuzovala svůj celek a asi jako jediná odcházela ze stadionu spokojena.

Jedinou, ale zato obrovskou šanci druhé půle připravili domácím sami hosté, když po odražení míče se dostal sám před brankáře domácí Čtvrtníček, trestuhodně ale sólo neproměnil. Vzápětí mohli hosté potvrdit svou výhru, Knápek ale po vysunutí Nováka rovněž šanci neproměnil.

Domácí fotbalisté zabojovali až v závěru, kdy přitlačili hosty na jejich polovinu, ani z tohoto tlaku ale nevytěžili žádnou šanci či branku a tak si soupeř do Zábřehu odváží všechny body a přeskočil tak svého soupeře v tabulce.

Slovácko si tedy připisuje pátou prohru a po bodově plné středě dnes odchází s prázdnou. Domácím se nedá upřít snaha, z její přemíry ale pravděpodobně pramenily nepřesnosti a po obdržené brance už to z jejich strany byla spíše křeč a agónie.

Se vší úctou k soupeři musím říct, že v Kunovicích dnes hrál jeden z nejhorších týmů v této sezoně, paradoxně si ale odváží tři body, protože domácí hráli ještě hůře. Snad se z toho mladí hráči Slovácka poučí a pro příště přidají i větší bojovnost, rozvahu, klid v koncovce a větší vůli po vítězství proti slabšímu soupeři. Žádný zápase se totiž na hřišti nevyhraje sám.