Fanoušci v zápase proti Baníku

Mohli jsme mít o jeden až dva body víc, cítí Vlachovský

12.11.2018, pondělí, 08:38

Přál si lepší rozlučku, veselejší konec na prvoligového scéně. Potlesku ani poplácávání po ramenou se dočasný trenér Slovácka Petr Vlachovský nedočkal. Měsíční záskok pětatřicetiletého kouče je minulostí, svoji budoucnost ale zatím neřeší. „Nevím, co se mnou bude,“ krčí rameny úspěšný a dlouholetý trenér žen, který v sobotu večer koučoval mužský prvoligový tým z Uherského Hradiště naposledy.

Mužstvo přebíral od kolegy Korduly před necelým měsícem na patnácté pozici, po domácí porážce s Libercem 0:1 mužstvo zase předal svému nástupci, Martinu Svědíkovi. „Spíše jsem nespokojený. Mohli jsme mít o jeden až dva body víc,“ cítí Vlachovský.

Mladého trenéra mrzí hlavně ztráty v Plzni a právě s Libercem. V obou duelech Moravané sahali po bodu, nakonec pokaždé těsně padli. „Pocity jsou smíšené. Z těchto zápasů šlo rozhodně vytěžit víc,“ je přesvědčený Vlachovský.

Se svým nástupcem, který sobotní střetnutí sledoval z tribuny, situaci před utkáním nerozebíral.

„Ani jsme se neviděli. Do zápasu nezasahoval,“ říká Vlachovský.

Porážka o gól ho viditelně štvala. „Nezvládli jsme to,“ hlesl domácí kormidelník. V nepříliš atraktivním střetnutí přitom Slovácko za soupeřem ze středu tabulky nijak zvlášť nezaostávalo.

„První půle se převážně odehrávala mezi šestnáctkami. Nikdo neměl výraznou šanci. Bohužel rozhodla jedna standardní situace, po které jsme udělali dvě hrubé chyby. Těch se soupeř vyvaroval,“ uvedl Vlachovský.

• Witeek - 13.11.2018, úterý, 19:46
    (0)

No super. Snad poprvé souhlasím se všemi komentáři pod sebou

• Šovkovskij - 12.11.2018, pondělí, 16:04
    (0)

Naprostý souhlas. V cizině je naprosto běžné, že hrají mladí. To se ukazuje i tady, protože jak má hráč více, jak pětadvacet, tak ho do zahraničí neprodáte. To se píše teď třeba o Krmenčkovi, který se vážně zranil a je dost pravděpodobné, že si ven zabouchl dveře. Klidně ať hrají osmnáctiletí, devatenáctiletí kluci, když na to mají. Jak to mají ukázat, když nedostanou čichnout. Kordulu jsem měl rád, ale jeho postoj právě k Hellebrandovi mne dlouhodobě iritoval a poukazoval jsem na to. Jestli si někdo myslí, že se vyhraje v takové žumpě, jako je Juniorská liga, tak je padlý na hlavu. Musí být v áčku a pravidetlně hrát, vyhrát se! Pokud tvrdí, že má atletické a běžecké limity, tak od čehou ti trenéři tam krucinál jsou, když za rok a půl prakticky nedostal šanci! Já jsem rád, že přichází Svědík s celým svým realizačním týmem, protože tady evidentně něco nefungovalo. A pevně věřím, že to bude konečně klapat. Vlachovského působení má pozitiva v tom, že konečně promíchal sestavou, a že dal na rozdíl od Korduly šanci právě třeba Patrikovi. Negativa jsou však ta, jak tu bylo již zmíněno, že herně to byl zmar! Na Svědíka se těším, a doufám, že ten chlívek tady pročistí.

• vajdik - 12.11.2018, pondělí, 16:04
    (0)

tvl eLucky - souhlas! to co predvadí Havlík je k smíchu a dávno tam měl hrát Hele...ikdyž dle mistrů trenérů mu něco chybí - Havlíkovi chybí VŠECHNO a hraje!

• eLucky - 12.11.2018, pondělí, 15:55
    (0)

to kecipep: U mladých mňa už totálně irituje jak si pořád jejich neřezavání do sestavy omlouváme tím, že nejsů zkušenosti apod. No nejsů, ale v momentě, kdy hráči se zkušenosťama sů totálně z formy, nevěří si a nejsů ochotni na hřišti dřít, tak je pořád lepší tam dat mladého kluka, který bude minimálně dřít za svoju šancu. Pokud nebude, tak aspoň víme, že pro něj boj o ligové minuty skončil a možeme se soustředit na jiné naděje. Takto se tu Hele nebo Tkáč neustále motá dokola a trénuje sice s áčkem, ale pak nabírá minuty ve směšné juniorské lize.

• kecipep - 12.11.2018, pondělí, 15:34
    (0)

Už jen když se porovná projev na tiskovce, tak se musí uznat, že Svědík má prostě koule. Nebývám příliš kritický, ale poslední dobou se to ve mně též obrací. Za dobu 4 zápasů pod Vlachovským jsme měli mít minimálně o 4 body více! Trenér musí říct na plnou hubu, že náš tým doma musí porážet Teplice (poločas proti deseti!) a když ne nic, tak minimálně plichtit s Libercem. Realita je taková, že jediné pozitivum je výměna gólmana a větší snaha nějak zamíchat se sestavou (v rámci možností). Herní projev byl o dost horší než Kordičův. Kluci sice nezapomněli říkat, že nedáváme šance, ale my jsme je v obou domácích zápasech ani v Příbrami neměli. Příbram nám mohla dát trojku v prvním poločase a kde bychom teď byli – i tento existenční zápas kluci nemakali od začátku, něco prostě není v pořádku. Takže říct se skleslou hlavou, že to mohlo být o bodík lepší … jaký zápal si ti kluci mají na hřiště přenést? Minutáž Hellebranda netřeba komentovat. Tady se brzy nasadil jen Havlík, Trávník a Kubala, zbytek si lžeme do kapsy :-)