8. 5. 2018
Fanoušci v zápase proti Teplicím

Slovácka udělalo další krok k záchraně. Proti Brnu urvalo všechny body

15. 4. 2018, neděle, 09:12

V moravském derby se střetly týmy, které se nacházely v přímém ohrožení sestupu. Hostující Zbrojovka byla na předposledním místě a postavení domácí bylo jenom o příčku lepší.

Oproti zápasu v Karviné vyběhlo Slovácko s jednou změnou. Místo zraněného Machalíka nastoupil v záložní řadě ofenzivně laděný Sadílek.

Vzájemné oťukávání skončilo po deseti minutách hry.

Byla to Zbrojovka, jmenovitě její nejlepší střelec Michal Škoda, kdo udeřil první. Ostrý projektil ale mířil přesně do míst kde stál domácí gólman Heča.

Slovácko se prezentovalo o sedm minut později střelou Daníčka, s kterou si bez problémů Melichárek poradil. Ve 23. minutě měl obrovskou šanci domácí Sadílek. Ve vápně Brna tak dlouho otálel se střelou, až mu hostující obrana balon zablokovala.

Před brankou domácích hořelo o deset minu později. Po rohu se dostal k balonu Bazeljuk, který ani nadvakrát Heču nepřekonal. Při druhé dorážce zakončoval v pádu a dožadoval se penalty.

Poslední minuty prvního dějství patřily Slovácku. Nejprve mířil jen těsně nad břevno Petr a v samotném závěru poločasu se prezentoval parádní střelou Juroška. Melichárek jeho střelu, která mířila do šibenice, vytáhl na roh.

„Brno mělo v prvním poločase víc příležitostí, my jsme nebyli konstruktivní,“ okomentoval krátce první dějství kouč Slovácka Michal Kordula.

V druhém poločase se začali dít věci až po čtvrt hodiny hry. Proč dalo Brno na jaře jen dva góly demonstroval Juhar, z gólové pozice ve vápně netrefil ani branku.

Prakticky z protiútoku se měnilo skóre. Aktivní a výborně hrající Jan Juroška si navedl balon na velké vápno. Technickou a přesně mířenou střelou překonal Melichárka, který zůstal jako zamrazený - 1:0.

Od vedoucího gólu domácích se Brno snažilo tlačit víc do ofenzívy, ale balon končil většinou na velkém vápně a pozorné obraně domácích.

Z útočné aktivity Brna vyplynuly brejky Slovácka. Dvacet minut před koncem nejprve Melichárek zpacifikoval Navrátilovu střelu, poté se netrefil z nadějné pozice Havlík.

Brno mohlo srovnat sedm minut před koncem, ale hlavička Škody branku minula. Když nevyšla hostům ani Pilíkova střela z trestného kopu odjela Zbrojovka z Uherského Hradiště bez bodů.

Brno potvrdilo střeleckou nemohoucnost, z osmi jarních zápasů vstřelilo pouhé dvě branky.

„Fotbal se hraje na góly, když je nedáme, tak si nezasloužíme vyhrát. Naši zkušení hráči selhali v koncovce, to co nedal Juhar nebo Škoda je trestuhodné,“ viděl příčinu porážky kouč Brna Roman Pivarník.

Trenér domácích si mohl po zápase oddechnout, jeho tým odskočil na dva body od sestupového pásma.

„Mám smíšené pocity, jsem šťastný za vítězství a zároveň jsem nespokojený se závěrem zápasu,“ hodnotil duel Kordula a pokračoval. „Do šance Navrátila probíhal zápas, tak jak jsme si představovali. Závěr jsem měli odehrát s větší kvalitou, tam jsem nespokojen. Na druhou stranu musím klukům poděkovat, zápas odbojovali. Na naší situaci v tabulce se nic nemění. Pořád je potřeba nasbírat nejméně třicet bodů,“ dobře ví trenér Slovácka.

Pro jeho kolegu z brněnské Zbrojovky se třicetibodová hranice vzdaluje.

„Bylo to z obou stran bojovné utkání. Slovácko bylo aktivnější na míči. My jsme inkasovali po naší hrubé chybě. Už jsem čtvrtý nebo pátý zápas nedali gól, bez toho se nedá hrát fotbal,“ uzavřel hodnocení Roman Pivarník.

1. FC Slovácko – Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Branka: 58. Juroška. Rozhodčí: Ardeleánu – Blažej, Arnošt. Žluté karty: Juroška – Vrštil, Polách, Melichárek. Diváci: 5 048.
1.FC Slovácko: Heča – Juroška, Krejčí, Břečka, Divíšek – Sadílek, V. Daníček – Navrátil (84. Šimko), Havlík, Petr (61. Jakub Rezek) – Zajíc (78. Kubala). Trenér: Kordula.
Zbrojovka Brno: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Sukup – Polák (79. Ashiru), Sedlák – R. Acosta, Michal Škoda, Juhar (70. T. Pilík) – Bazeljuk (46. Zikl). Trenér: Pivarník.

Rozhodující moment:
V zápase padla jediná branka, proto musí být rozhodující moment zápasu utěšená střela Jána Jurošky. Parádně se trefil v 58. minutě. Pro rodáka z Prostřední Bečvy na Vsetínsku to byla třetí ligová branka. „Je to hráč s vítěznou mentalitou, což je pro tým obrovské plus,“ hodnotil svého obránce kouč Slovácka.

Hvězda zápasu:
Ján Juroška – jeho výstavní trefa poslala brněnskou Zbrojovku na dno tabulky. Sváteční střelec odehrál proti Brnu 51. ligový zápas a vstřelil svoji třetí branku. „Z těch vstřelených gólů, to byl asi ten nejdůležitější,“ okomentoval Juroška svůj premiérový gól v aktuální sezoně.

Číslo zápasu: 5
Fotbalistům Slovácka ve vzájemných duelech proti brněnské Zbrojovce už pětkrát v řadě na domácím trávníku neprohráli. V sobotním zápase si zaknihovali třetí výhru, ke které můžeme připočítat dvě remízy. Poslední výhra Brna na Slovácku má datum 28.7 2012.