30.11.2023
Fanoušci v zápase proti Baníku

Slovácko otočilo duel v Opavě, výhru hostů v závěru trefil hlavou Sadílek

03.04.2021, sobota, 18:31

Splnili povinnost, zvládli roli velkého favorita, ale na tři body se pořádně nadřeli. Fotbalisté Slovácka ve 25. kole FORTUNA:LIGY otočili utkání v Opavě, kde sice po premiérové ligové trefě Lukáše Kanii prohrávali 0:1, ale díky dorážce Jana Klimenta a přesné hlavičce Lukáše Sadílka ve Slezsku zvítězili 2:1 a v tabulce se posunuli před Jablonec na třetí místo.

Oba týmy mají shodně 46 bodlů. Slovácko však má lepší skóre, navíc k dobru dva dohrávané zápasy v Olomouci a s Pardubicemi.

Trenér Slovácka Svědík, který v nejvyšší soutěži odkoučoval jubilejní stý zápas, ve Slezsku postrádal vykartovaného Navrátila a nemocného Havlíka. Domácí kouč Kováč oproti poslednímu utkání na Slavii udělal hned pět změn.

Oba týmy před sobotním zápase minutou ticha uctily památku někdejšího hráče Opavy Hynka Rafaji.

Hosté začali aktivně a hned ve 3. minutě mohli jít do vedení. Záložník Sadílek uháněl sám na gólmana Digaňu, ale ve vyložené pozici mířil vedle.

Na druhé straně Nemrava vychytal v samostatném nájezdu Smolu, gól by ale kvůli ofsajdu neplatil.

Celek z Uherského Hradiště byl v první půli aktivnější a nebezpečnější. Po hlavičce Kadlece odvracel balon pohotový kapitán Žídek, nepokrytý Kliment ve výhodné pozici mířil vedle a po Sadílkově centru pálil mimo také Petržela.