13
fanoušků

Slovácko udolalo Bohemku a na jaře slaví druhou výhru

11.03.2018, neděle, 11:11

Svěřenci trenéra Korduly se nejtěsnější výhrou dostali z ohrožených pozic. Jedinou branku v zápase bez větších příležitostí vstřelil kapitán Vlastimil Daníček.

Napravit mizerný výkon ze středečního pohárového vyřazení v Jablonci a výhrou se odpoutat od sestupových příček. To byl cíl svěřenců Michala Korduly v zápase proti pražským Bohemians 1905.

Kouč musel poprvé na jaře v ligovém zápase experimentovat na postu stoperu. Stanislav Hofmann zůstal kvůli kartám jenom na tribuně, do středu obrany se tak postavil Patrik Šimko.

Začátek patřil Pražanům, už ve čtvrté minutě nebezpečně vystřelil Martin Hašek, ale jeho střela, která měla gólové parametry, skončila jen pár centimetrů vedle. Po čtvrt hodině hry se domácí hráči a fanoušci dožadovali penalty za ruku Michala Šmída, ale hlavní arbitr byl jiného názoru – penalta se nekopala.

„Za první, jsem byl mimo vápno a za druhé mě balon trefil do ramene,“ vysvětloval obránce Bohemky. Televizní záběr jasně ukázal, že mluvil pravdu jenom v prvním případě.

Až do závěrečné minuty se hrálo mezi šestnáctkami. Zpola zaplněný stadion neviděl ani žádné náznaky gólových šancí. Všechno mohl změnit stoper Slovácka Tomáš Břečka, ale jeho hlavičku v poslední minutě prvního dějství gólman Fryšták nadvakrát zpacifikoval.

Druhý poločas začal ve stejné režii jako první pětačtyřicetiminutovka. Boj mezi šestnáctkami, fotbalové krásy bylo poskromnu. Kouč hostů se snažil oživit ofenzívu nasazením bývalého forvarda Slovácka Benjamina Tetteho.