04.02.2024
Sektor B3 cup 2024

Slovácko veze z Julisky bod. Trefil se Zajíc

20.10.2017, pátek, 08:28

Dvanáct minut dělilo prvoligové fotbalisty Slovácka od zisku tří bodů z pražské Julisky. Pět minut před poločasem vstřelil svoji pátou branku v sezoně Zajíc. Za pražskou Duklu srovnal z rohu Podaný.

Uherskohradišťský tým nastoupil se změnami v sestavě po nevydařeném zápase proti Brnu. Bez vykartovaného Daníčka, ale už s uzdraveným Divíškem a Machalíkem, který stál pro čtyři žluté karty v uplynulém kole. Trenér Michal Kordula sliboval na Julisce ofenzivní sestavu, svůj slib také splnil. Na hrotu nastoupil Zajíc a pod ním ofenzivně laděný Petr.

První půlhodinu byli mírně aktivnější domácí, ale vyloženou gólovou šanci si nevypracovalo ani jedno mužstvo. Největší příležitost měli v 31. minutě domácí. Po centru Koreše, ale Holenda z nějakých šesti metrů špatně trefil balon, který skončil u gólmana Slovácka.

První velká a jediná příležitost Slovácka přišla pět minut před přestávkou.

Paradoxně po rohu domácích se míč dostal ke Korešovi, kterému vystihl nahrávku k domácí brance Zajíc. Na hranici velkého vápna si balon vyměnil s Petrem. Poradil si i s dvěma hráči Dukly a zkušeně po zemi k tyči překonal gólmana Radu – 0:1.

Pro Tomáše Zajíce to byla v lize desátá branka. Potvrdil i to, že Dukla je jeho oblíbený soupeř. Proti Pražanům skóroval potřetí v řadě.

Ve druhé půli se Dukla nemohla dostat do žádného výraznějšího tlaku. Oproti minulému kolu bylo na hráčích Slovácka vidět patrné zlepšení. Žádný míč pro ně nebyl ztracený. Bojovali, těsně dostupovali domácí hráče už v náznaku nějaké jejich kombinace a hrozili z nebezpečných brejků.

To všechno jim hrálo do karet až do 78. minuty. Dukla srovnala po rohu hlavou nikým trestuhodně na zadní tyči neobsazený Podaný – 1:1.

Jméno Heslo
text
  • huhu - 20.10.2017, pátek, 12:36
    (0)

Skein: zajíc má 21 let, ve fotbalovém světě již není 21 let vyjukané mládí. V belgii, nizozemsku a podobně hrají 19 20 letí kluci pravidelně ligu, a často to na nich stojí. Takže žádného sparinga nepotřebuje, musí hrát, neojebávat tréninky a musí cítit tlak toho, že musí dávat goly. Jedině tak z něho može vyrůst hráč na vyšší uroven, nez je naše kaprliga

(0)

je to super, Zaja se činí, druhá potažmo sezóna...nikdo netušil, že v minulém roce, bude hrát za A. Potřebuje kvalitní míče, a nějakého sparing partnera, aby ase měl co učit..aby ho nesvazovalo, že je je xx věcí na něm, bo je ještě mladý..

• kecipep - 20.10.2017, pátek, 08:30
    (0)

Máme třetího nejlepšího střelce ligy a to ani nehrál všechny zápasy od začátku. Nepotřeboval k tomu zdaleka ani tolik šancí a balonu, jako potřebují další útočníci. Jen tak dál!