30.11.2023
Fanoušci v zápase proti Baníku

Trenér Slovácka Svědík chválil tým za obrat: Nahrává nám pozice v tabulce

04.04.2021, neděle, 10:30

Lepší závěr odkoučovaného jubilejního stého ligového utkání v nejvyšší fotbalové soutěži si přát nemohl. Byť fotbalisté Slovácka v Opavě po hlavičce Kanii prohrávali, výsledek trefami Klimenta a Sadílka v závěrečných dvaceti minutách překlopili na svoji stranu a domů do Uherského Hradiště po vydřené výhře 2:1 odvezli všechny body.

„Cením si toho, že jsme výsledek otočili. Pochvala pro tým, že to zvládl,“ prohlásil spokojený kouč Martin Svědík.

Celek z Uherské Hradiště vyhrál popáté z posledních šesti kol a v neúplné tabulce poskočil před Jablonec na třetí místo. Navíc má dvě utkání k dobru.

Ve Slezsku se ale dlouho trápil, odpor předposledního mužstva tabulky zlomil až na konci bojovného střetnutí.

„Zápas jsme přitom mohli rozhodnout už v prvním poločase, kdy jsme si vypracovali dostatečný počet příležitostí na to, abychom dali víc než jeden gól. Bylo tam čtyři nebo pět tutových šancí, bohužel jsme je neproměnili,“ posteskl si Svědík.

Hosty nezlomily zahozené šance ani obdržená branka v 63. minutě, kdy se po Holíkově centru poprvé v lize prosadil hlavičkující Kania. „Soupeř ve druhém poločase změnil rozestavení, více zavřel křídelní prostory. Kvůli tomu jsme se daleko hůř dostávali do šancí,“ uvedl šestačtyřicetiletý kouč.

„Od nás to byl po přestávce hektický výkon. Bohužel jsme nepodrželi balon, který jsme hodně ztráceli a po jedné chybě jsme inkasovali branku. Přitom v první půli jsme super presovali a na soupeřově polovině získávali míče,“ přidal.

• Skein - 04.04.2021, neděle, 13:51
    (0)

to riedlss: to máš pravdu...

• riedlss - 04.04.2021, neděle, 12:11
    (0)

Vzhledem k tomu, že jsou mezi námi tací, kteří si tiskovku neposlechnou tak jsem rád za to, že si slova trenéra můžou aspoň přečíst...

• Skein - 04.04.2021, neděle, 10:56
    (0)

bohužel Hory...a některé jsou placené.

• Hory - 04.04.2021, neděle, 10:47
    (0)

Tady ty články jak ten pod který to píšu, tak ten, co je pod mým příspěvkem to je pořád dokola. Novinář opíše tiskovku co klub zvřejní po zápase.Nic víc.To je teda novinařina.

• Skein - 04.04.2021, neděle, 10:39