27
fanoušků

Vasiljev přímo ze Slovinska: Cítím, že na ligu mám

30.06.2019, neděle, 18:11

Do Slovácka přišel z Uničova v létě 2017. Na svém kontě má zatím 98 ligových minut. Osm ze hřiště plzeňské Viktorie a celý zápas odehrál v květnu 2018 v Jablonci.

Tomáš Vasiljev zatím drtivou část svého angažmá ve Slovácku strávil na hostování v ostravských Vítkovicích. V letošním létě odchovanec olomouckého fotbalu znovu bojuje o ligový kádr. Od pondělí polyká další dávky letní přípravy na herním soustředění ve Slovinsku, které jsou ještě náročnější kvůli velkému vedru.

„Masér nám zajišťuje dostatečný přísun tekutin, vedro přípravu moc nekomplikuje,“ hlásí přímo ze Slovinska Tomáš Vasiljev.

Máte za sebou tři přípravné zápasy. Jaké byly?
První zápas na Slovanu (1:1) bylo strašné horko, ale byl to dobrý zápas s kvalitním týmem. Myslím, že jsme ho odehráli celkem slušně. Proti Skalici (1:0) jsme nedali góly, v první půlce jsme mohli dát dva a byl klid. Pak jsme soupeře trošku pustili do hry, měli tam nějaké závary. Proti bosenskému Sarajevu (2:0) to byl vyrovnaný zápas, měli jsme víc šancí a ve druhém poločase jsme se prosadili.

Proti Sarajevu jste odehrál první poločas. Jak se vám hrálo?
Docela dobře. Škoda že jsme nedotáhli do gólu některé náznaky našich šancí.

Jak probíhá soustředění? Je víc zaměřeno na herní složku?
Příprava je stále stejně náročná. Posilovna a hřiště, dopoledne i odpoledne. Na hřiště jezdíme autobusem, máme to asi pět minut. Na podmínky si nemůžeme stěžovat.

Nekomplikuje vám přípravu obrovské vedro?
Nekomplikuje. Masér Radek Smolčák nám zajišťuje dostatečný přísun tekutin, takže všechno probíhá v pohodě.

Vy už jste zažil letní přípravu ve Slovácku před rokem. Je ta letošní v něčem jiná?
Je to jiné v tom, že loni se jelo hned na soustředění, měli jsme dvě soustředění. Letos začínáme doma a soustředění bude jenom jedno. Jinak je ta zátěž podobná. Je to prostě náročné.