30.11.2023
Fanoušci v zápase proti Baníku

Do třetice to vyšlo. Slovácko přehrálo Pardubice, poprvé v historii!

28.08.2021, sobota, 19:04

Hlavně díky první patnáctiminutovce udolalo Slovácko nebezpečné Pardubice 2:0. Už ve třetí minutě se trefil Daníček, ve čtrnácté minutě předvedl fotbalovou parádu Petržela, když nádherně přeloboval hostujícího gólmana. Hosté snížili ve druhé půlce, na vyrovnání už jim ale síly nestačily. Po dvou prohrách v uplynulé sezoně mohlo Slovácko slavit vůbec první výhru nad východočeským klubem.

Dva zápasy, dvě prohry. To byla dosavadní bilance svěřenců Martina Svědíka proti Východočechům. Domácí kouč si ještě odpykával druhou polovinu trestu a zápas sledoval z tribuny. Jako hlavní trenér vedl mančaft podruhé v řadě Josef Mucha. Dvouzápasový trest si odpykal stoper Hofmann, který v obraně nahradil Šimka. Po zranění se na lavičce objevil Navrátil.

Slovácko začalo famózně, už po třech minutách hry si naskočil na centr z rohu Hofmann, který stál u první tyče. Balon hlavičkoval na zadní tyč, tam nabíhal Daníček a z nějakého malého vápna nedal brankáři Pardubic šanci -1:0.

Po inkasované brance byly Pardubice aktivnější, ale jejich snaha končila na velkém vápně Slovácka.

Po čtrnácti minutách hry už vedlo Slovácko o dvě branky. A byla to fotbalová paráda. Kohút přihrál u postranní čáry Havlíkovi, který kolmicí našel Petrželu, ten to provedl mazácky – nádherně přeloboval brankáře Markoviče, který byl hodně venku z branky – 2:0.

Za dalších deset minut už mohlo být rozhodnuto, ale Jurečka promrhal sólový nájezd na pardubického gólmana. Václav Jurečka byl v hlavní roli také o pár minut později. Po centru Petrželi hlavičkoval z malého vápna jenom do gólmana. To byla druhá tutovka slováckého forvarda.

Do druhého poločasu poslal kouč hostů dvě nové tváře. Hosté byli aktivnější a v 64. minutě se dočkali kontaktní branky.