30.11.2023
Fanoušci v zápase proti Baníku

Jurečka o Ciciliovi: Konkurence mě přinutí lépe pracovat. Kdo proti Spartě?

13.11.2021, sobota, 11:07

Do šlágru se Spartou je pořád času dost, trenér Svědík zatím sestavu pro podzimní hit neřeší. Zase se bude rozhodovat na základě týmové strategie, způsoby hry Pražanů. Variant ale hlavně na hrot útoku má víc. Díru po Janu Klimentovi zacelili Václav Jurečka s Riginem Ciciliou.

Oba se trefili v pohárovém střetnutí s Karvinou, oba si řekli o šanci. Dostane přednost nejlepší střelec celku z Uherského Hradiště nebo probuzený dlouhán z Curacaa?

I když se dvoumetrový Cicilia blýskl v osmifinále MOL Cupu dvěma trefami, nic jistého nemá. Trenér Svědík nebyl úplně spokojený s produktivitou zahraničního forvarda, rezervy měl i při hře s míčem v šestnáctce soupeře.

„Víme, že Regi dlouho nehrál, do utkání vstupoval coby náhradník. Chodil do unavené obrany, pomáhal rozhodovat zápasy. Teď dal sice dva góly, ale jinak tři šance předtím neproměnil, takže si neřekl vůbec o nic,“ tvrdí Svědík.

Náročný kouč jen na statistiku nehledí, čísla pro něj nejsou až tolik směrodatná. Hlavní je práce, přínos pro tým. Navíc při vší úctě ke Karviné, příští neděli dorazí na Slovácko jiný protivník, mnohem silnější kalibr.

„Sestavu tvořím podle způsoby hry, co na soupeře platí. O tom, kde bude hrát, se rozhodneme až v týdnu podle strategie, se kterou do utkání se Spartou půjdeme. Máme dost času si to vyhodnotit a připravit se na to,“ říká Svědík.

Navíc po třech duelech se znovu trefil i Václav Jurečka. Nejlepší střelec Slovácka ve druhé minutě nastaveného času odvrátil vyřazení, hlavou po centru Holzera srovnal na 1:1 a poslal zápas k nelibosti některých prokřehlých diváků do prodloužení. „Hodně se mi ulevilo. Snad mi branka pomůže,“ věří sedmadvacetiletý dříč.