18
fanoušků

Slovácko po sedmi a půl letech vyhrálo v Teplicích, poprvé se trefil Kohút

12.09.2020, sobota, 21:12

Fotbalisté Slovácka potvrdili výborný vstup do sezony. Celek z Uherského Hradiště uspěl i ve svém druhém letošním venkovním zápase. Po Zlínu oloupil i Teplice, když na Stínadlech zvítězil 2:0. Moravané na severu Čech triumfovali poprvé od března 2013 a po třech kolech mají na kontě sedm bodů.

Hosté oba góly vstřelili ve druhém poločase. Nejprve se premiérově v lize prosadil Michal Kohút, pojistku v závěru přidal střídající Kliment.

Hostující trenér Svědík postrádal stopera Hofmanna i krajního beka Divíška. Kapitán Daníček se přesunul ze zálohy do středu obrany, od první minuty nastoupil Kohút, který dostal přednost před Hellebrandem.

Tepličtí po dvou venkovních zápasech poprvé po rekonstrukci hrací plochy nastoupili doma a nový trávník se mohl dočkat rychlého gólového křtu. Už ve čtvrté minutě totiž Kučera z přímého kopu nastřelil tyč. Vzápětí mohli skórovat hosté, kteří po rychlém brejku po ráně Kohúta rovněž trefili tyč. Míč se odrazil k Ciciliovi, jenž ho ale nedokázal usměrnit do opuštěné branky.

Oba týmy úvodní chyby v defenzivě zjevně vyděsily a v dalším průběhu hry si obrany dávaly již větší pozor. Domácí pak byli blíže vedení. Po půlhodině hry dostali soupeře na chvíli na pod tlak a ve 37. minutě neměli Trubač a Žitný daleko k úvodní trefě, ale zmatku v šestnáctce Slovácka využít nedokázali. Hosté se mohli dočkat branky těsně před poločasem, ale hlavička Kadlece po rohu nebyla dostatečně důrazná.

Druhý poločas začal ve vlažnějším tempu, ale brzy znovu přišly šance na obou stranách. Zatímco domácí Mareš velkou možnost neproměnil, Slovácko se vzápětí ujalo vedení. V 62. minutě se dostal na zadní tyči k hlavičce Kohút a protlačil míč za brankovou čáru. Dal svůj premiérový ligový gól.

• TondaFCS - 13.09.2020, neděle, 23:53