04.02.2024
Sektor B3 cup 2024

Slovácko přivezlo bod ze zápasu na Bohemians

05.04.2008, sobota, 16:33
acko_kolo_velky.jpg Cenný bod za remízu 0:0 na půdě Bohemians Praha přivezli fotbalisté druholigového Slovácka.

Slovácko začalo v Praze aktivně a už ve 4. minutě centroval míč před Wintera Chmelíček, jenže nikoho z hráčů v modrém nenašel.

Domácí si poprvé mohli vyzkoušet jednu ze svých zbraní, standardní situaci, v 8. minutě, Zoubek s ní ale příliš dobře nenaložil a nastřelil jen zeď.

Hra se přelévala ze strany na stranu a žádný z týmů si nedokázal vytvořit územní převahu a ani šance se moc nerodily. A když už, tak to bylo spíše Slovácko. Ve 12. minutě se Matůš dokázal odpoutat od obránce na hranici pokutového území, naservíroval míč před brankáře nabíhajícímu Rackovi, toho ale míč příliš neposlechl, zakončení nebylo zrovna takové, jaké by si slovácké křídlo představovalo a míč poté vyrazil Winter.

Bohemians, ač byli domácím týmem, nesnažili se nijak zavřít Slovácko k šestnáctce, či spíše jim to hosté nedovolovali, sami si ale také žádný tlak nevytvářeli. Rychlé napadání rozehrávek také vedlo ke spoustě nepřesností na obou stranách.

Slovácko v průběhu zápasu doplácelo na velmi tvrdou hru domácích a už ve 20. minutě se musel do šeten odebrat Aleš Chmelíček, jemuž zabránily pokračovat zřejmě natažené kolenní vazy. Do útoku se tak posunul Filip Racko a na jeho místo na kraji zálohy se postavil střídající Fischer.

Hosté sice nepůsobili nijak nejistě, v první půli ale vyrobili nejeden kiks v obranné fázi. Jednu takovou chybu málem potrestala Bohemka z přímého kopu. Fischer nejprve odkopl míč přímo na kopačky hostí a následný centrovaný míč prošel až před Bolka. Jen díky štěstí a nepříliš velkému důrazi ve vápně z toho nebyla branka.

Slovácko si v té době počínalo docela lehkovážně. V rozmezí dvou minut nechali domácí hráče několikrát vystřelit ze střední vzdálenosti a střely jen těsně míjely tyče Bolkovy branky.

Šest minut před koncem ztratili hosté míč znovu, tentokráte na hranici šestnáctky a opět z toho byla nebezpečná střela Zoubka. I v tomto případě skončil míč jen těsně vedle.

Po změně stran se obraz hry změnil. Bylo to Slovácko, které ovládalo úvod poločasu, usadilo se na polovině domácích, jenže platonický tlak k ohrožení Wintera v brance Bohemians nevedl.

Několikaminutové "návštěvy" na polovině toho či onoho týmu se konaly s železnou pravidelností, jenže tutovky či góly, to byl artikl, který se dnes v Horních Počernicích sháněl velmi těžce.

Přesto se i v druhé půli našel moment, který málem všechny vytrhl z letargie. Nejprve se Racko uvolnil, přihrál Fischerovi, jenže Winter zasáhl a míč domácí odkopli. Poté ale převzal míč Racko na pravé straně a zpoza bránícího hráče vystřelil směrem k zadní tyči. Obrana ani golman Winter na tuto překvapivou střelu nereagovali, jenže štěstí tentokráte stálo i u nich a míč se snesl pouze na břevno.

Rozhodnout mohli také hráči Bohemians. V 70. minutě vystřelil nebezpečně Grznár, Bolek míč neudržel, vyrazil jej přímo proti dobíhajícímu Brzezinovi. Domácí útočník neměl dostatek času ani prostoru ke zkrocení míče ve vzduchu a tak jej poslal jen mimo. Osm minut před koncem pak neuspěl s hlavičkou ani Obermajer a oba týmy se tedy rozešly smírně.

BOHEMIANS PRAHA - 1. FC SLOVÁCKO 0:0

Rozhodčí: Hrubeš - Zlámal, Lhoták.
ŽK: Fenyk, Ibe, Lencevič - Ineman, Gonda, Matúš, Grim.
Diváci 990.

Bohemians Praha: Winter - Turtenwald, Obermajer, Lencevič, Grznár - Fenyk (68. Jandzik), Galbavý (54. Lukeš), Kwame, Zoubek (88. Majer) - Ibe, Brzezina. Trenér Urban.

Slovácko: Bolek - Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk - Racko (84. Šturma), Stýskala, Grim, Gonda - Chmelíček (20. Fischer), Matúš. Trenér Kalvoda.