04.02.2024
Sektor B3 cup 2024

Slovácko udolalo Spartu a slaví vítězství

04.10.2008, sobota, 21:45

Fotbalisté Slovácka dokázali překonat dobře organizovanou obranu béčka Sparty a brankou Tomáše Randy zvítězili 1:0. Připisují si tak velmi důležité tři body a po středečním postupu v poháru úspěšně zakončili svůj "anglický" týden.

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně, přesto první šanci měli hosté. Pečnik pálil z přímého kopu a Filipko se vyznamenal poprvé, když reflexivně vytáhl míč na roh. Od té doby se však hosté dopředu prakticky nedostali. Jejich akce končily několik metrů za půlící čárou. Vyjímkou byly dva rohové kopy, z nichž Filipka ohrozit nedokázali. Domácí byli v tomto směru lepší, vsítit branku se jim ale také do poločasu nepodařilo. Optickou převahu měli jednoznačnou, horší to už bylo s tvorbou šancí. V 11. minutě ostrá Chmelíčkova přihrávka nenašla na malém vápně nikoho ze spoluhráčů, ani velký, několikaminutový tlak kolem 30. minuty gólem neskončil, Slovácko sice přišpendlilo Spartu k šestnáctce, největší šanci - střelu z levé strany totiž vyrážel na roh Grigar. To bylo ale ze strany domácích vše.

Do druhé půle vstoupila Sparta aktivněji a bojovněji a v 50. minutě zachraňovali domácí čisté konto až zákrokem na brankové čáře po nepříliš jistém vyběhnutí Filipka na centr z rohového kopu. Hra se vyrovnala, šancí ale stejně k vidění moc nebylo. V 68. minutě se ale k míči dostal Tomáš Randa, napřáhl za hranicí šestnáctky a míč s pomocí teče zapadl za Grigarova záda. 1:0.

Sparta se vrhla dopředu jako poraněná šelma a pořádně se zakusovala do "kožichu" Slováckého týmu. Ten se několik minut nemohl dostat ani od vlastní šestnáctky a pouze odkopával míče. Vysvobození přišlo po několika minutách obléhání. Následovalo několik střídání, která dala obraně domácích několik minut na oddech.

Poslední desetiminutovku se snažili hráči v bílém strávit na polovině Sparty, což se jim dařilo jen z poloviny, stále ale ubývaly síly a okénka v obraně se objevovala stále častěji. Střídající útočník Kadlec ale naštěstí pro domácí zahodil své dvě šance a když se tři minuty po uplynutí devadesáté minuty ozval závěrečný hvidz, mohli hráči znovu slavit vítězství a důležité tři body.

1.FC Slovácko - AC Sparta Praha B 1:0(0:0)

Branky: 68. Randa

Slovácko: Filipko - Němčický, Šimáček, Hrotek, Lysoněk - Kubáň, Berger (54. Matůš), Stýskala, Randa, Gonda(85. Kerbr) - Chmelíček(76. Čtvrtníček)

Sparta B: Grigar - Droppa(85. Kadlec V.), Doležal, Mareš, Podaný - Gláser, Kokoška, Pečnik(75. Bíro), Jungr - Třešňák(79. Kadlec J.), Wilfried

Rozhodčí: Drábek - Čecháček, Jiřík.