15.02.2024
Fanoušci v zápase proti Pardubicám
04.02.2024
Sektor B3 cup 2024

Výhry v nastavení chutnají nejvíc, usmíval se Kalabiška po triumfu nad Bohemians

24.10.2021, neděle, 10:15

Slovácko si proti Bohemce příliš šancí nevypracovalo, tu největší měl už v prvním poločase krajní bek Jan Kalabiška. Tři kroky před bránou ovšem mířil jen do ležícího gólmana Bačkovského. Po zápase ho to příliš mrzet nemuselo. Ve třetí minutě nastavení vstřelil Cicilia jedinou branku zápasu a zajistil Slovácku tři body.

„Rozhodující gól můžete vstřelit i v posledních vteřinách, musíte v to věřit,“ usmíval se po zápase dobře naladěný Kalabiška.

Vaše šance byla největší v zápase. Kde se stala chyba? Proč jste nedal gól?
Myslím si, že to gólman trošku nadzvedl, takže balon změnil směr. Trošku mi ještě do očí svítilo sluníčko. V první půlce to tam bylo docela nepříjemné, ale moje chyba. Měl jsem dát balon nahoru nebo víc k tyči. Musím pochválit i gólmana, byl to od něho dobrý zákrok.

Díky gólu v nastavení si svoji šanci nemusíte vyčítat. Bylo pro vás vysvobozením?
Určitě, asi bych na to trochu myslel, takhle to hodím za hlavu. Po delší době máme i nulu vzadu, o poločase o tom trenér mluvil, že to bude asi o jednom gólu.

Jak byste zhodnotil zápas? Byla to šťastná výhra?
Vyhráli jsme sice jenom 1:0, ale takové výhry v nastavení chutnají nejvíc. Máme jenom pozitivní pocity. Vyhráli jsme se štěstím, ale myslím si, že jsme si tři body za celý průběh zápasu zasloužili. Ustáli jsme to, měli jsme docela tlak. Lítalo do vápna soupeře hodně centrů, ten poslední skončil v síti, takže zasloužená výhra.

V některých předchozích zápasech jste byli lepší a nezískali ani bod. Může být šťastná výhra nad Bohemkou taková náplast na ty zápasy?
To mě ani nenapadlo, ale může to tak být. Spravedlnost existuje a štěstíčko nám něco přihrálo.

Soupeři už jezdí na Slovácko většinou bránit. Je to velký rozdíl od minulých sezon?
Už je to docela znát. Musíme víc dobývat, víc se tlačit nahoru. Na druhou stranu si musíme dávat větší pozor na brejky soupeřů. Když se ztratí balon, tak nás to potom stojí hodně sil.

• Artigas - 24.10.2021, neděle, 13:16
    (0)

Parádní tři body, akorát zas s nervama. Proč proboha kouč proti klokanimu betonu nenasadil tebe a Vaška NS hrot?!?! To me docela štve, útočník tvojeho typu nemá co dělat v obraně, tam má být rychlý Tomić.