04.02.2024
Sektor B3 cup 2024

Juniorka zastavila rozjetou Karvinou + video

30.03.2008, neděle, 12:26

Ani rozjetá Karviná nedokázala zastavit na jaře velmi dobře hrající domácí juniorku. Tým Jana Palinka, posílený o několik hráčů A-týmu si po velmi dobrém výkonu připisuje další tři body za výhru 1:0.

V prvním poločase byl k vidění zajímavý fotbal, který přinesl několik příležitostí na obou stranách, jenže k ohrožení obou branek vedly spíše standarní situace. Slovácko i Karviná se pravidelně střídaly v držení míče a hráči obou týmů se snažili prosadit, jenže vítězila spíše nepřesnost v zakončení nebo finálních přihrávkách.

Největší příležitosti si vytvořili oba týmy, více jich ale mělo rozhodně Slovácko. Žádná z nich ale brankou neskončila. Zatímco domácí pohrdli velkou šancí, když se z blízka neprosadil Šturma, hosté předvedli hezkou akci po půlhodině hry, na Mikův centr ale Šuster nedosáhl. A když gólem neskončila ani Čtvrtníčkova nebo Bělaškova hlavička, kterou dokonce karvinští museli odvracet z brankové čáry, skončil poločas bez branek.

V druhé půli už domácí dominovali. Jejich útoky byly stále důraznější a agresivnější a karvinští měli s bráněním hodně problémů. Hodně otáčet se musel hlavně golman Kučera, který zachránil hosty od pohromy hned několikrát a byl by se tal také jedním z hrdinů zápasu. Jenže se tak nestalo a tento titul si dnes vysloužil střídající Ondřej Pyclík. Ten se dostal na hřiště v 67. minutě jako náhrada za Lukáše Rohovského a o sedm minut později dostal míč na hranici šestnáctky, proháčkoval se přes obránce a umístěnou střelou k pravé Kučerově tyči vsítil, jak se později ukázalo, vítěznou branku zápasu.

Výhra Slovácka byla naprosto zasloužená a tři body mohly být potvrzeny i mnohem dříve, jenže Ondřejka si několikrát vylámal zuby na Kučerovi, Perůtkova střela skončila na tyči a gólem neskončila ani další příležitost Ondřejky, který se skvěle uvolnil, ale radost mu zkazil opět Kučera.

Bojovně hrající domácí pak vítězství bez větších komplikací uhájili, na jaře zlstávají neporaženi a v tabulce se posunuli už na 9. příčku.

Sestava Slovácka: Marek - Spazier, Bělaška, Čtvrtníček L., Rohovský, Eismann, Görner, Perůtka, Šturma, Ondřejka, Čtvrtníček O.
Sestava Karviná: Kučera - Gill, Reichl, Hoffmann, Brezničan, Knötig, Jursa, Vávra, Miko, Opic, Šuster