04.02.2024
Sektor B3 cup 2024

Klokani si na Slovácku naplnili kapsu + TISKOVKA + SESTŘIH

20.10.2008, pondělí, 17:04

Trápení Slováckých střelců pokračuje, opět nedokázali vstřelit branku, zatímco soupeři povolili vstřelit branky dvě. Tým Bohemians 1905 v čele s Pavlem Hoftychem si tak odváží z Uherskohradišťského stadionu tři body za výhru 2:0.

Úvodní minuty si domácí hráči i fanoušci určitě představovali jinak, než že budou hosté drtivým náporem Slovácko přehrávat a v osmé minutě je pošle do vedení střelou z malého vápna Ibragimov. Po vstřelení branky se hosté zatáhli a přenechali iniciativu Slovácku. To postupně přebralo otěže zápasu a už do poločasu mohlo dokonce dvakrát srovnat.

Stýskala rozehrál přímý kop na hlavu Formánka, míči v cestě do sítě zabránil Rychlík, který zastoupil Sňozíka a míč z brankové čáry vyhlavičkoval. Po šesti minutách znovu brance zachraňoval Sňozík ve spolupráci se svými obránci. V průběhu poločasu se hosté spoléhali na brejkové situace, do kterých se snažili dostávat při každé příležitosti, k další větší příležitosti to však nevedlo. Až do konce poločasu se domácí, až na pár vyjímek, usadili na polovině Bohemians a nepustili je ze sevření, jenže k žádnému ohrožení branky to nevedlo a hosté do poločasu přežili. Každopádně na to, kolik prostoru domácí dostali si počínali směrem dopředu příliš bojácně, nedokázali využít darovaného víc, než na dvě šance a zjevně nikdo v týmu, kromě Gondy, nedokáže na sebe vzít odpovědnost.

Po poločase se znovu dostali domácí do zakončení a v hlavní roli byl záložník Michal Gonda, který nejprve prověřil Sňozíka po skvostném pasu Lysoňka, poté předvedl obdivuhodné sólo přes půl hřiště přes několik soupeřů, střelu z dvanácti metrů ale nadvakrát likvidoval znovu Sňozík. A o šest minut později se potvrdilo staré, otřepané nedáš-dostaneš, když jeden z brejků po chybě Gondy, zakončil střelou pod padajícím Filipkem Milan Škoda.

Ve zbytku druhé půle už Slovácko hosé prakticky do ničeho nepustili, naopak to byli hosté, kdo mohl skórovat znovu, tentokrát se proti Adamově střele vyznamenal Filipko a dorážka Moravce mířila mimo. Domácí gólman byl v hlavní roli i deset minut před koncem, kdy skvěle zasáhl proti střele Škody.

Trenér Jurkemik na konci zkusil ještě jeden zoufalý tah, když poslal místo Kerbra na hřiště Hrotka a stoper Šimáček se vysunul na hrot, ale ani to Slovácku branku nepřineslo. Tým tak už čeká na gól plných 202 minut a nelichotivé výsledky poslaly domácí tým téměř na úplné dno druholigové tabulky.

Bohemka si tak připsala další důležité tři body, a i když by zápasu zřejmě více slušela remíza, Slovácko dostalo od další lekci z produktivity a odešlo poraženo. Negativním jevem na celém zápase bylo také opuštění sektoru "kotle" domácími fanoušky.

1.FC Slovácko - Bohemians 1905 a.s. 0:2(0:1)

Branky: 9. Ibragimov, 70. Škoda

SLOVÁCKO: Filipko - Němčický, Šimáček, Formánek, Lysoněk - Kubáň, Stýskala(86. Perůtka), Randa, Gonda - Kerbr(82. Hrotek), Matůš(46. Psohlavec)

BOHEMIANS: Sňozík - Janek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Bartek(19. Moravec), Adam, Morávek, Róth(76. Růžička) - Škoda, Ibragimov(90. Karal)